12 02 2013

Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı

Derinliğine Kimse Sevgili Olamadı |  görsel 1

İçimdeki utancın ve kaybedişin acısı dinsin,en çok da bana iyilik olsun diye söyledi bir gün." Sana aşık olamadım,çünkü sen benim gibisin.Öyle yakın, öyle bildiğim bir varlıksın ki inan, çok denedim ama olamadım.Sana sarıldığımda, kurtulmak istediğim kendime sarılmış gibi oluyordum...

Ne zaman bir başkalık, bağışlayıcı bir uzaklık arasam, sana çarpıyordum;unutmak istediğim kendime çarpar gibi...Ben kendimden kurtulmak istiyordum,sen beni yine kendime döndürüyordun...Seninle seviştiğimde, kendimle sevişmiş gibi oluyordum.Öylesine yakındın ki bana..."

Bunları söyledi ve sonra kayboldu, gitti.Ona kendisini hatırlatmayan,kendisine ait hiç bir iz, ipucu taşımayan yerlere gitti...Benden ve ona kendisini hatırlatan her şeyden çok yorulmuştu...

Ve bana, "Bak hayat devam ediyor!" derken, kendisi gibi olmayan birine aşık olmuştu...

Onun deyişiyle, ulaşılmaz,gizemli,imkansız birine;kendisinden,benden farklı birine...

Arka Kapak
 
  Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi... Kimi derinden sevsem, o bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını, sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar; çünkü onlara göre fazla iyiydim; bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden. 
Beni terk edenlerden tek isteğim olurdu. "Ne olur, bir daha beni aramayın Çünkü ben kolay unutamıyorum. Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. Çocukluğumun o güzel bahçesini." Böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni... Soluksuz ve umutsuz kaldıkları bir gece mutlaka akıllarına ben gelirdim... O, yedek sevgili..
 
 

 

0
0
0
Yorum Yaz